בארד צ'אט בוט בינה מלאכותית של גוגל

גוגל בארד

בארד של גוגל, צ'אט בוט עם בינה מלאכותית מתקדמת שצפוי לשנות את כל מה שידענו על חיפוש מידע ברשת ולהתחרות במיקרוסופט אשר לה כמובן יש את CHAT GPT המפורסם והחדשני בעולמות צ'טבוט AI.

הכירו את צ'אט בארד: BARD AI בוט חכם מבית גוגל

מלחמת הבוטים עולה מדרגה, לאחר תקופת פיילוט למשתמשים נבחרים, פיילוט שידע עליות ומורדות עם בעיות שונות בתשובות שסיפק הצ'אט בוט, באפריל 2023 גוגל שחררו לכלל המשתמשים את הצ'אט בוט החדש שלהם, בארד ((Bard AI).
התחרות של צ'אט בינה מלאכותית לא נחה, גוגל הצהירו כבר בתחילת הפעילות של צ'אט GPT מבית OpenAi, על כוונה לשחרר גרסת צ'אט בוט עם בינה מלאכותית משלהם.
הצ'אט בוט החדש של גוגל צפוי לתת מענה למרבית מדינות העולם, כ- 180 מדינות ליתר דיוק, הצ'אט מתעדכן בתדירות גבוהה עם חידושים מרעננים, אחד העדכונים הצפויים הוא בארד בעברית.
בכנס Google I/O 2023 שהתקיים ב 10 במאי, הציגו את צ'אט בינה מלאכותית מבית גוגל, בחברה הצהירו כי הצ'אט מקנה להם הזדמנות טובה להפוך את הבינה המלאכותית לכזו שהמועילה למשתמשים, עסקים ולכל דורש.
בנוסך, בגוגל ציינו רמז שנותן פתח לבאות, בחברה מתכוונים לעצב את המוצרים העיקריים שלהם מחדש כך שיותאמו לבינה מלאכותית, על פי הערכות נראה שצ'אט בארד יתפוס מקום רחב בגוגל בשנים הקרובות.

צ'אט בארד של גוגל (Bard AI) מדמה שיחה בין בני אדם, הצ'אט בונה מחפש את המידע שלו בגוגל ומספק מידע עדכני עם צורת שיח שנבנתה על ידי בינה מלאכותית (Google AI).
יתרה מכך, כבר בשנת 2022 דיווח מהנדס לשעבר בפיתוח צ'אט בוטים של מודל LaMDA עליו מבוסס צ'אט בוט בארד גוגל, כי הבוט מסוגל לפענח לפתח רגשות והוא שואף להיות עובד מן המניין, בתגובה דווח בתקשורת על הוצאת העובד לחל"ת.
צ'אט בוט של גוגל נמצא כרגע בהרצה, פיילוט ששוחרר להמונים כדי לבחון ולשפר את המערכת, ככל שאנשים ישתמשו בצ'אט יותר כך הבינה מלאכותית תשפר את התגובה של הצ'אט ותאפשר לו לספק יכולות של צוות עובדים וירטואלי שלם שעובד רק עבורכם ולספק את המידע תוך מספק שניות.
צ'אט בוט בארד מספיק תשובות וסיכומים של נושאים מגוונים ולומד נושאים וצורת שיח בכל יום, בגוגל מאמינים שלצ'אט החדש שלהם ישנו פוטנציאל למידה וערך רב בעבור המשתמש וגם בעבור גוגל, הצ'אט לומד את המשתמשים וצורת ההתכתבות ומספק תשובות לכל אדם.
הבוט של גוגל מאפשר לקבל גם תמונות מהמאגר הגדול והעדכני ביורת בעולם של מנוע החיפוש של החברה, מעבר מבינה מלאכותית בניתוח טקסט לבינה מלאכותית עם אפשרות לניתוח תמונות תשנה את כללי המשחק בעולם הצ'אטים בוטים וצפויה להאיץ את התחום לכיוונים שקשה לדמיין.

BARD של גוגל בעברית לא עובד טוב - לכן יש כלים אחרים עבור כתיבת תוכן בינה מלאכותית וזה פשוט קסם!

אז מה יש עוד בשוק? הנה כלים מומלצים שכדאי להכיר חוץ מצ'אט בארד של גוגל!

איך משתמשים בבארד של גוגל?

כל מה שעליכם לעשות הוא להתחבר אל משתמש גוגל שלכם (כניסה לג'ימייל), לחצו על "Try Bard" (נסו את בארד), לאחר מכן תצטרכו לאשר את תקנון צ'אט בוט של גוגל באמצעות לחיצה על כפתור "I agree".
טרם התנסות עם המערכת, נכון למאי 2023 בגוגל מעלים חלון פופ אפ מציין שבארד מוגדר כעת כניסוי, ייתכן והמערכת לא תבין אתכם בצורה מדויקת, לעיתים המערכת עלולה לספק תשובות לא מדויקות ואף לא נכונות, במידה ויש לכם ספק במהימנות התגובה של צ'אט בוט בארד, לחצו על כפתור " Google it" ותוכלו לקבל פרטים נוספים ממנוע החיפוש, להתחלת השימוש במערכת גוגל בארד לחצו " Continue".

איך שואלים את בארד שאלות?

שאלה אל בארד של גוגל
שאלה אל בארד של גוגל

על כל תשובה המערכת תצרף לכם מספר אפשרויות, דירוג חיובי ושלילי, אפשרות לייצוא תשובה (Export response)

לחפש בגוגל בארד
לחפש בגוגל בארד

לאחר קבלת התשובה תוכלו ללחוץ על כפתור "View other drafts", הצ'אט יציג לכם תשובות מקבילות נוספות לבחירתכם.

אם שאלתם שאלה וטעיתם בניסוח או שתרצו לערוך את השאלה ולהוסיף נתונים, תוכלו ללחוץ על כפתור עריכת הטקסט בחלק הימיני העליון בצ'אט (אייקון עיפרון).

תפריט צ'אט בוט כולל מספר אפשרויות: איפוס צ'אט (Reset chat), פעילות קודמות בצ'אט שמאפשרת לכם לחזור לשאלות קודמות (Bard Activity), שאלות נפוצות (FAQ), עדכונים אחרונים של הצ'אט (Updates), מרכז תמיכה של גוגל (Help & support) ואפשרות לשנות את הצ'אט למצב ככה (Use dark theme).

Bard
Bard

צ'אט בוט בארד גוגל בעברית

בגוגל מציגים רצון להתרחב אל מעבר לשפה האנגלית, בדומה להתקדמות השפה של גוגל טרנסלייט, גם צא'ט בוט בארד צפוי להתפתח לשפות נוספות, ליתר דיוק מדיווחי גוגל ניתן ללמוד על כוונה לפתח את הצ'אט ל- 40 שפות נפוצות נוספות ובניהן גם עברית.
עד כה גוגל לא פרסמו את הזמן הצפוי להוספת עברית לצ'אט בארד, אך ניתן להניח שבחודשים הקרובים בגוגל ירחיבו את השירות לשפות נוספות ובהתאם להצלחת גרסת ניסוי של צ'אט בארד.
לבינתיים תוכלו להתכתב עם הצ'אט באנגלית ואם תנסו לשוחח איתו בעברית הצ'אט יבהיר לכם שכרגע הוא לא הוכשר לשוחח בשפה שלכם.

בארד גוגל בעברית
בארד גוגל בעברית

מקרה מבחן: שאלנו את Google Bard שאלות

כדי לבחון את יכולות המערכת, שאלנו את הצ'אט מספר שאלות ובחנו כיצד הוא מגיב.
כדי לבחון את הצ'אט שאלנו אותו שאלה פשוטה על 10 המלונות הטובים ביותר בישראל, על אף שחיפוש וכתיבה של 10 מלונות מומלצים, התשובה של הצ'אט מהירה ודבר שעשוי לקחת כשעתיים של חיפוש בגוגל וכתיבה על ידי הגורם האנושי, לגוגל בארד לוקח כמספר שניות לספק את המענה המלא.

שאלנו את בארד של גוגל
שאלנו את בארד של גוגל

אם תרצו לקבל פירוט מפורט יותר, תוכלו להטיל משימה ולפרט בדיוק את הצורך שלכם, במקרה הזה ביקשו מהצ'אט להציג טבלת השוואת 10 המלונות הטובים ביותר בישראל בטבלה עם פירוט מספר הכוכבים, חדרים ועלות ללילה.
את הטבלה תוכלו לייצא אל מחוץ לצ'אט, דבר שמשנה את כללי המשחק בעבור משתמשים עסקיים רבים שזקוקים להשוואת עדכניות אך גם בעבור אנשים פרטיים שמעוניינים להשוות מחירים עדכניים למוצרים או שירותים.

שאלנו את בארד של גוגל
שאלנו את בארד של גוגל

צ'אט בארד של גוגל ניזון מהמידע הבלתי נגמר שברשות גוגל, בחנו את הצ'אט עם שאלות נוספות, ביקשנו מבארד ליצור מתכון לעוגת גבינה שיספיק ל- 8 אנשים, הצ'אט סיפק מתכון עם כל המצרכים וההוראות תוך מספר שניות.

שאלנו את בארד של גוגל
שאלנו את בארד של גוגל

חשוב לזכור, הצ'אט מורכב וחזק הרבה יותר רשימת מלונות מומלצים או מתכונים, באמצעות הצ'אט תוכלו לכתוב קודים, לקבל רעיון לתסריטים ולשאול שאלות מורכבות.
זיכרו, יש לקחת בערבון מוגבל מידע רפואי או מידע רגיש אחר מהצ'אט, הצ'אט מספק תשובה אחת עם נתונים מגוגל שלעיתים יכולים להיות לא מדויקים, לא נכונים או שגויים לחלוטין.

"BARD של גוגל הוא כלי בינה מלאכותית מדהים"

גוגל בארד מאפשר תמיכה בלמעלה מ- 20 שפות תכנות, אם חשבתם שמתכונים, המלצות ומענה לשאלות וסוגיות שונות זה מגניב, יצירת שפת תכנות למשחק או אפליקציה פשוטים שעשויים לקחת שעות רבות ייקח לבארד כמספר שניות.
בין שפות התכנות שבארד מאפשר כיום תוכלו למצוא C++, JavaScript, Python ועוד.
חשוב לזכור, כמו כל שאלה, ככל שתגדירו לצ'אט במדויק את הדרישות שלכם, כך תוכלו לקבל תוצאה טובה יותר ובמיוחד בשפות תכנות שמצד אחד יצריכו מכם לבדוק שגיאות מסוימות שעלולות לעלות אך מצד שני יחסכו למתכנים שעות רבות של עבודה.

כידוע לא ניתן לדעת עד כמה יצליח בארד לתפוס נתח פעילות משמעותי בפעילות של גוגל, ניתן להניח שככל שהשימוש בצ'אט יגדל והדיוק שלו ישתפר, כך בגוגל יגידלו את ההשקעה שלהם בצ'אט וכאמור החברה כבר צופה לשלב את יכולות הבינה המלאכותית במוצרים נוספים שהיא מציעה.

מלבד התאמה לשפות רבות, בגוגל הכריזו על יכולות חדשות צפויות לצ'אט בוט בשבועות והחודשים הקרובים, בין היתר הצגת מיקום מדויק על המפה, שילוב תמונות עדכניות ממיקום מסוים שאותו המבקש יבקש לראות, אפשרות לנתח תמונות ועד התממשקות עם תוכנות עריכה גרפיות.

ההבדל הגדול הברור כיום בין צ'אט GPT לבין צ'אט בארד הוא זמן עדכון המידע, בעוד שצ'אט GPT יספק מידע מעודכן עד לתאריך העדכון האחרון של הצ'אט שיכול לעיתים להיות בהפרש של שנה-שנתיים מיום השאלה (ניתן לשאול את הצ'אט לאיזה תאריך הוא מעודכן), בארד של גוגל מעודכן נכון לרגע שנשאלה השאלה.
על אף שצ'אט בוט בארד עדיין בפיתוח, המידע מעודכן בכל רגע במידע חדש, הצ'אט מעבד מידע מהעולם האמיתי, גולש באינטרנט, מחפש את המידע הרלוונטי מגוגל ותוך מספר שניות מספק תשובה, נכון להיום צ'אט GPT לא מספק מידע בזמן אמר ואינו גולש באינטרנט באותו הזמן הנתון כדי לספק תשובה.
למרות ההבדל המשמעותי בין הצ'אטים, צ'אט GPT הוא צ'אט חזק עם יכולות מורכבות מאוד וכל עוד אתם לא זקוקים למידע עדכני אלא ליכולות עיבוד מידע ומתן תשובות ופתרונות באמצעות בינה מלאכותית מתקדמת, צ'אט GPT מספק מענה הולם.


לדוגמה, שאלנו את בארד ואת צ'אט GPT את אותה השאלה יום לאחר גמר אירוויזיון 2023: "מי ייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון 2023 ובאיזה מקום הוא זכה?"
התוצאה לא הפתיעה, בארד של גוגל מספק תוצאות עדכניות לאותו רגע של חיפוש ומסוגל לענות על כל סוגיה, פרשה או שאלה שתלויה גם במשתנה של זמן ובכך מותירה לא מעט אבק לצ'אט GPT המתחרה.

הצ'אט מספק בינה מלאכותית רבת עוצמה עם יכולות לספק חוויה של התכתבות עם עוזר אישי שמספק כל מענה, גם אם מדובר על משימות מורכבות במיוחד, תוך שניות בודדות.

ניתן לשאול את צ'אט Bard של גוגל מה שתרצו, שאלה או דרישה לכל משימה, המלצות למלונות, מתכונים, קבלת תמונות, השוואות, כתיבת קודים בשפות תכנות שונות, מענה לסוגיות עדכניות ועוד.

שני הצ'אטים מבוססי בינה מלאכותית מתקדמת, למרות שכיום צ'אט GPT בעל מודל בינה מלאכותית מעט יותר חזק מבארד הפער צפוי להצטמצם. היתרון הגדול של Bard הוא מידע עדכני מגוגל בעוד שצ'אט GPT מספק מידע עד חודש ושנה מוגדרים.

לא, על אף החששות מאובדן משרות שונות לטובת הצ'אט בוט וחשש מתשובות לא מדויקות שעלולות לסבך אנשים, יש לזכור שכיום צ'אט בארד הוא כלי סיוע לקבלת מענה מהיר או סיוע במשימות עבור אנשים פרטיים ועסקים.

תשובה של צ'אט בוט גוגל (עדכנית לאותו הרגע)

שאלנו את בארד של גוגל
שאלנו את בארד של גוגל
תשובה של צ'אט GPT (המידע בצ'אט עדכני לספטמבר 2021)

למרות הבדל משמעותי במקור ממנו נשאבים הנתונים (מנוע החיפוש של גוגל בלייב אל מול נתונים קיימים עד לשנה וחודש מוגדרים), שני הצ'אטים הם מהפכה של ממש, כיום צ'אט GPT נחשב לצ'אט חזק יותר מצ'אט בארד Bard בכל הקשור להבנת השאלה ואפשרויות הביצוע עם בינה מלאכותית עם אפשרות לביצוע מגוון רחב של דרישות ואפשרויות.
ניתן להניח שבשנים הקרובות אנשים וחברות רבות ישתמשו בשירותי צ'אט בוט של אחת מהחברות או שתיהן ביחד, בשנים הקרובות צפויים שיפורים מרחיקי לכת ופעולות רבות שביצענו עד כה בעצמנו יוחלפו באופן חלקי או מלא ע"י בוטים עם בינה מלאכותית מתקדמת.

חששות: האם הצ'אט בוט יגרום לפיטורי עובדים?

כפי שכבר הבנתם הצ'אט בוטים החזקים בשוק מציגים תוצאות מרשימות, דבר שללא ספק גאווה לאנושות מצד אחד אך עלול להפחיד אנשים רבים.
מבלי להיכנס להגבלות על בינה מלאכותית והשערות שצ'אט בוטים עלולים להפוך להיות חכמים מאיתנו, החשש הראשון שעולה לאנשים בראש הוא אי הצורך במשרות רבות הקיימות כיום כאשר צ'אט אחד מסוגל לבצע מיליוני משימות בכל רגע נתון, לספק מידע עדכני, השוואות, לנתח תמונות, לכתוב קודים בשפות תכנות שונות, להמליץ על מתכונים, לספק רעיונות ולמעשה לעסוק כמעט בכל תחום אפשרי.
יש לקחת בחשבון שכבר ביכולות הקיימות של הצ'אטים כיום, ייתכן מצב של צמצום במשרות שונות במשק, ככל שהצ'אטים יתחזקו יותר כך משרות שונות ייעלמו מכוון ולרוב לא יצטרכו אותן.
אל תמהרו להזיע מלחץ, אנחנו רחוקים שנים רבות מהסתמכות מלאה על הצ'אטים שכיום אינם מדויקים מספיק, בנוסף כפי שקרה רבות בעבר המשרות שיתבטלו יביאו איתן משרות חדשות ומדויקות יותר.

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם!

המקום הנכון לצ'אט בוט חכם

נא ליצור קשר לקבלת כל הפרטים בנושא אפיון ופיתוח בוט לשירותך

צ'אט בוט