מה זה בוטים בחירות? איך צ'אט בוט משרת את הפוליטיקאי או המפלגה?

בוטים בחירות

היום אין מפלגה שמחזיקה מעצמה שלא משתמשת בקמפיין בוטים לבחירות? אז איך צ'אט בוט משרת את הפוליטיקאי או המפלגה? הכל כאן!

אם אתם אנשי ציבור, פוליטיקאים, עוזרים או אנשי שיווק מטעמם או מטעם מפלגה – חשוב שתחשפו ליתרונות והחסרונות של הצ'אט בוט לפוליטיקאים.
כיצד הצליח ראש הממשלה בנימין נתניהו להגדיל את כמות המנדטים עם הצ'אט בוט בפייסבוק? איך הצליחו בימין החדש לאסוף נתונים יקרי ערך ולמקד מסרים? כיצד ניתן לשלב את הצ'אט בוט בדף הפייסבוק, האינסטגרם ואפילו הטלגרם של הפוליטיקאי והמפלה שעומד בראשה?
כשמועמדים לראשות העיר בארץ ובעולם משתמשים בצ'אט בוט, כל מפלגה וכל פוליטיקאי בכיר חייבים להשתמש בשירותי הצ'אט בוט האוטומטי.

צ'אט בוט לעסקים בלבד? הפוליטיקאים מסתערים על הצ'אט בוט הפוליטי!

בפוליטיקה המטרה היא להעביר את המסר ולהגדיל את אחוז השכנוע עבור קהלים מגוונים, כמה שיותר רחבים ובזמן קצר ככל האפשר, כשהגורם האנושי מוגבל לביצוע ולעיתים לא מספיק מיומן ומעודכן – צ'אט בוט אוטומטי ומתקדם יעשה עבורכם את העבודה.
הצ'אט בוט הנפוץ ביותר בקרב חברות ופוליטיקאים הוא הצ'אט בוט בפייסבוק, צ'אט הכולל שיחה מוגדרת ומתויגת עם משתמשים וניתן להטמעה גם באתר הבית.
באמצעות הצ'אט בוט בפייסבוק תוכלו לשרת את האינטרסים שלכם כפוליטיקאים בכירים או כמפלגה בבחירות הארציות ואפילו בבחירות מוניציפליות ברשות גדולה ובינונית.

הצ'אט בוט יענה לשאלות המשתמשים שפונים אל הצ'אט באמצעות תשובות מוגדרות, יעביר מסרים פוליטיים באמצעות טקסט או תמונות הנוגעים לקמפיין הפוליטי שלכם, יאסוף פרטים על המשתמשים, יעדכן על אירוע פוליטי קרוב, יוכל להעביר את הצ'אט האוטומטי לשיחה עם נציג אנושי מטעם צוות הקמפיין ויבצע פעולות רבות נוספות שיגדילו לכם את הסיכויים לשפר את התוצאה שלכם בבחירות הארציות או המוניציפליות.
הצ'אט בוט יענה לכל שאלה שתגדירו ויהיה גורם משמעותי להצלחת הקמפיין, באמצעות צוות הבחירות האוטומטי שלכם תוכלו לספק מענה או להעביר מסר ללא המתנה ולאלפי ועשרות אלפי משתמשים ברגע.
זכרו כי למרות שמדובר צ'אט בוט עם בינה מלאכותית מקדמת בניגוד לשנים עברו, עדיין מדובר בצ'אט בוט וייתכן שחלק מהמשתמשים ירצה לשוחח עם גורם אנושי (אפשרות זו ניתנת לביצוע ולאחר מכן תלויה באמצעים של כל גורם מפעיל).

בוטים בחירות: מסר אחיד בתוך התגובות ובמהירות

כלי נוסף שאיתו משתמשים פוליטיקאים בכירים בישראל הוא מנגנון בוטים המספקים תגובות לפוסטים, הדעות על כך חלוקות אך השירות קיים ומאפשר לספק מענה לפוליטיקאים רבים בעולם.
המטרה היא לאפשר תגובות מהירות לפוסטים שונים וככל שההשקעה על הבוטים גבוהה יותר, כך אפקט הסחף של הקהלים ברשתות החברתיות גבוהה יותר.
בניגוד לצ'אט בוט המתקדם שמנהל שיחה אוטומטית, מעביר מסרים, אוסף נתונים ומעדכן באירועים שונים – הבוטים בתגובות נועדו ליצירת תודעה סביב מסר אחיד מסוים ובמהירות.
במידה והבוטים בעלי שמות ישראלים וכוללים מסר אחיד בניסוחים משתנים, תוכלו להחדיר את המסר אל מרבית המגיבים שעשויים לחשוב בצורה זהה לבוטים.

בדומה לצ'אט בוט, במידה ולא בחרתם בבוטים באיכות גבוהה על-ידי מומחה אוטומציה ולא השקעתם תקציב מספק עבור בוטים ישראלים, מומלץ להתמקד רק בצ'אט בוט ולא לגרום לטעויות מביכות שכבר נעשו על-ידי פוליטיקאים ישראלים בעבר.

צ'אט בוט בפייסבוק, באינסטגרם ובטלגרם

למרות הצלחתו הגדולה של הצ'אט בוט בפייסבוק בקרב חברות ואנשי ציבור בישראל, העולם הפוליטי שואב את כוחו מאהדת הציבור ומטרת כל איש ציבור או מפלגה היא להגיע לכמה שיותר פלחי אוכלוסייה.
מכוון וישנם משתמשים רבים ברשתות החברתיות שנוהגים להשתמש דווקא באינסטגרם (הקהל הצעיר), על מנהל הקמפיין לשקול להוסיף את הצ'אט בוט של האינסטגרם כפעילות מקבילה לצ'אט בוט של הפייסבוק ובכך ליצור אפקט אוטומטי חזק במיוחד.
אם אתם מעוניינים במסרים ללא צנזורה נוקשה יחסית כדוגמת כללי הקהילה של פייסבוק, תוכלו להגיע לקהל צעיר או "מחתרתי" יותר הנמצא גם הטלגרם, צ'אט בוט בטלגרם משמש עסקים וקבוצות שונות ויכול בהחלט לשחק תפקיד משמעותי גם עבור פוליטיקאים (ללא ויתור על הצ'אט בוט העיקרי בפייסבוק).

הצ'אט בוטים של ביבי והימין החדש

הדוגמאות הטובות ביותר לניצול כוחו של הצ'אט בוט הם ראש הממשלה בנימין נתניהו והימין החדש (בנט-שקד).
טרם השינויים האחרונים במסגרת הצ'אט בוט של הפייסבוק, נתניהו השתמש בשירותי הצ'אט בוט בפייסבוק כדי להעביר מסרים בתדירות גבוהה מאוד, קבצי מדיה רבים, שאלונים וכל זה לעשרות ומאות אלפי משתמשים ברגע.
למרות שהצ'אט בוט של נתניהו נחסם למשך 24 במהלך בחירות 2019 עקב הפרה של כללי הקהילה של פייסבוק,  בהתאם להערכות מומחי האוטומציה והאסטרטגיה הפוליטית, ההתעקשות לנצל את הצ'אט בוט עד למקסימום האפשרי הוסיפו לנתניהו לפחות 3 מנדטים.

בדומה לנתניהו, מפלגה נוספת שידעה לזהות את היכולות החזקות של הצ'אט בוט בפייסבוק היא מפלגת הימין החדש, כאשר הבוט ביצע סקרי הצבעה, איסוף מספרי טלפון של מצביעים פוטנציאליים למפלגה, שליחת מסרים קמפיין (מדיה וטקסט), מעבר גורמים אנושיים על ההודעות בצ'אט לצורך מתן מענה אנושי נקודתי במידת הצורך, הפעלת הצ'אט בוט בהמשך לתגובה בפוסט, שילוב קמפיין ממומן עם הצ'אט בוט ואלמנטים נוספים שהפכו את הצ'אט בוט של בנט ושקד לדבר החם במערכת הפוליטית.
הצ'אט בוט של הימין החדש שיפר את אחוזי המענה של כל אחד מראשי המפלגה מאחוזי מענה בודדים לאחוזי מענה לכלל ההודעות שעברו במקרים מסוימים גם את ה 90% מענה תוך 24 שעות.

רק מומחה צ'אט בוט: חיסכון בצ'אט בוט יגרום לפספוס המטרה, אי-השגת יעדים ומבוכה

אחד הכללים הכי חשובים באוטומציה בכלל ובצ'אט בוט בפרט הוא לא להתפשר על איכות – הצ'אט בוט יהפוך להיות הפנים שלכם ברשת החברתית, רושם ראשוני או רושם כללי, אין מקום למבוכה, טעויות ועד לכדי חסימת הצ'אט לתקופה זמנית או קבועה על-ידי פייסבוק.
ללא צורך בהכפשות מיותרות, פוליטיקאים שונים בארץ ובעולם השתמשו במערכות הבחירות בתבני צ'אט בוט בסיסית שהפכה את התשובות למיותרות ומביכות.
אם בעבר הפוליטיקאים והמפלגות היו משתמשים בעיקר בניוזלטר (מייל שיווקי) ומערכת SMS, כיום המערכת המובילה במגזר הפוליטי והעסקי היא מערכת הצ'אט בוט.
יחד עם השינויים וההגבלות החדשות של פייסבוק, אל תתפשרו ותבחרו רק במומחה אוטומציה עם ניסיון במערכות צ'אט בוט ובדגש על צ'אט בוט בחירות.

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם!

המקום הנכון לצ'אט בוט חכם

נא ליצור קשר לקבלת כל הפרטים בנושא אפיון ופיתוח בוט לשירותך

צ'אט בוט