צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר – דדי אונליין

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

צ'אט בוט של תמיר תאגיד המיחזור, דדי אונליין, מצטרף לשורה ארוכה של בוט בצ'אט של הפייסבוק שכבש את הרשת בשנים האחרונות וזוכה להשקעה של תאגידים וחברות ציבוריות ופרטיות, עסקים בינוניים וקטנים ואנשי ציבור.

צ'אט בוט של דדי החתול מהפח הכתום!

הכירו את דדי אונליין: צ'אט בוט של תאגיד המחזור תמיר

זה רשמי, בוטים כבר מזמן שולטים על תאגידים, חברות ועסקים בישראל ובעולם, בין הגופים שהצטרפו לעולם הצ'אט בוטים הם "תמיר" תאגיד מחזור האריזות בישראל.
בחודש יולי 2022 בתאגיד תמיר השיקו את "דדי אונליין" בוט מחזור שתפקידו לקדם את פעילות תאגיד תמיר ולקדם מידע בנושא מחזור אריזות הפח הכתום באמצעות צ'אט בוט בפייסבוק או צ'אט בוט באתר תמיר, לאחר מספר חודשים לאחר ההשקה נראה שהצ'אט בוט פועל בצורה טובה, מצליח לספק את הנדרש ממנו ומקדם את התאגידים והחברות צעד נוסף במהפכת הצ'אט בוטים שהתרחשה לפני כמה שנים וגדלה מיום ליום.
על פי הדיווחים בתמיר יצאו בקמפיין גדול בהשקעה של מעל לחצי מיליון שקלים, קמפיין הסברה לחיזוק אמון הציבור, חלק מהוצאות הקמפיין הושקעו בצ'אט בוט שנבנה על ידי מומחה צ'אט בוט.
בתאגיד תמיר הצטרפו לשורה ארוכה של מוסדות ציבור, חברות פרטיות, עסקים בינוניים וקטנים ועד אנשי ציבור כדוגמת פוליטיקאים ועד ידוענים שבחרו להשקיע בצ'אט בוט בפלטפורמות דיגיטליות שונות.

הצ'אט עובד בעיקר על פורמט של שאלה ותשובה, נכנסים לשירות צ'אט עם נציג של תאגיד תמיר, החתול דדי מהפרסומות של תאגיד מחזור הפח הכתום יענה לכם על מגוון רחב של שאלות.
דדי אונליין יקדם את האנשים שישוחחו איתו להפריד פסולת, ירחיב על הפח הכתום ותהליך המחזור המלא ושאלות נוספות עליכם תצטרכו ללחוץ או להקיש במחשבים נייחים, ניידים או סמארטפונים.
הצ'אט מבוסס על הצ'אט של הפייסבוק אך ישוחח גם עם אנשים שנכנסים לאזור הייעודי באתר של תאגיד תמיר, בין הנושאים: שאלות על פחים, תהליך מיחזור, מה מפרידים לאיזה פח, טיפים למחזור, פעילויות הסברה ועד שיחות נוספות עם דדי במסגרת "בא לי סתם לקשקש איתך" שישוחח עם משתמשים על נושאים שונים וגם יקדם את האינסטגרם של תאגיד תמיר.
יחד עם מידע טקסטואלי, הצ'אט בוט יפנה את המשתמשים גם אל תמונות הסברה, סרטונים קצרים על תהליך המחזור, לינקים שונים ודוא"ל של תמיר במידת הצורך.

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)
דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

סקירת הצ'אט בוט

איך משתמשים בצ'אט בוט של מחזור תמיר?

רוצים לשוחח עם החתול דדי? היכנסו לצ'אט והתחילו להתכתב עם הצ'אט.
הצ'אט באתר שהם הטמיעו נבנה על ידי קוד אבל הוא אותו אפיון של הצ'אט בוט בפייסבוק, הוא הטעמה של צ'אט הפייסבוק שמאפשר לחברות ועסקים להטמיע אותו גם באתר שלהם, אם נוח לכם להשתמש בצ'אט של הפייסבוק, צ'אט בוט במסנג'ר.
כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על השאלה ולקבל את כל המידע המלא על הנושא שלכם, כאמור הצ'אט בנוי ממבנה של שאלה ותשובה, יחד עם תגיות נושאים (כפתורים) לבחירה ובכך בהתאם ללחיצה הקודמת תהיה התקדמות השיחה.

שיווק, יח"צ, מידע: הצ'אט מדבר בשפה השיווקית

מי לא ראה את הפרסומת של תאגיד תמיר וחתול בקולו של השחקן, ציון ברוך, החתול מדבר בשפת הרחוב והצ'אט נבנה כך ששפתו תהיה זהה לחתול בפרסומת, המטרה של תאגיד תמיר היא לשמור על שפה שיווקית אחידה גם בצ'אט ולהמשיך להרגיל את האנשים שמתכתבים עם הצ'אט בתוך המסגרת השיווקית.

זו אינו תקדים של תמיר, חברות פרטיות וציבוריות רבות שבוחרות לשלב צ'אט בוט בפייסבוק, באינסטגרם, בוט בוואטסאפ ועוד, מבקשות שהצ'אט ישוחח בהתאם למבנה שיווקי מסוים.
מלבד צורת הכתיבה של הצ'אט שמעניקה לו את השפה השיווקית הנבחרת, ניתן להשקיע יותר בכדי להאניש ככל הניתן את צורת הכתיבה של הצ'אט ולהעניק למשתמשים תחושת התכתבות אנושית (במידה ולא בחרתם באופציה של מעבר לנציג שמתכתב עם הלקוחות הקיימים או הפוטנציאליים).
צ'אט בוט בסיסי ועד צ'אט בוט מתקדם הוא בראש ובראשונה כלי דיגיטלי מתקדם עם מידע רב ומדויק בהתאם לצרכים העסקיים והשיווקיים של כל חברה או עסק, ככל שתשקיעו תקציב גדול יותר כך הצ'אט בוט יהיה מתוחכם יותר, מורכב וגדוש במידע ששווה ערך למחלקה שלמה של עובדים מצטיינים שחוסכים בפניות רבות.

מקרה בוחן: שוחחנו עם בוט דדי אונליין

כדי לבחון את היכולות של הצ'אט בוט, שוחחנו עם החתול דדי ושאלנו אותו מספר שאלות.
בפתיחת השיחה דדי מברך לשלום ומדבר בשפה הקלילה של חתול הרחוב מהפרסומת, ישנן מספר אפשרויות להתקדם עם השיחה, בחנו נושא לדוגמה "מה מפרידים לאיזה פח".

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)
דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

לאחר שנייה של מחשבה דדי השיב תשובה מלאה עם לינק לאתר החדש של דדי החתול מהפח הכתום עם הסבר מלא על מיחזור.
בנוסף, הצ'אט מקדם גם תמונת הסברה פשוטה עם הפרדת פסולת.
חשוב להדגיש שבמרבית השיחה עם הצ'אט בוט, שורת ההתכתבות נעולה, בהמשך נבחן מקרה בו ניתן לכתוב מלל חופשי.

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)
דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

שאלנו שאלה נוספת לגבי הפחים, נפתחו שאלות נוספות לגבי הפחים ובחרנו לאתגר את דדי עם בירור על הפח הקרוב ביותר אלינו.
הצ'אט פתח שאלה נוספת "כתום או סגול", בחרנו בפח הכתום והשבנו שאנחנו מרמת גן, דדי אישר שברשות המקומית ישנם פחים וניתן לברר עם מוקד השירות של העירייה.

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)
דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

האם אפשר לכתוב בצ'אט?

על אף שמבנה הצ'אט מורכב בעיקר מבחירת שאלה ובחירת תשובה לצורך קבלת מידע, מתכנתי צ'אט בוט יכולים לאפשר מצב בו ניתן לשוחח עם הצ'אט ולעבור לכל מצב: מצב כתיבה עם אפשרות תגובה ועד למצב כתיבה על נציג אונליין.
מבחינת הצ'אט נראה שישנה אפשרות בחלק מהמקרים לכתוב בשורת השאלה אך צריך לדייק עם השאלה, אחרת הצ'אט לא ממש יבין את הכוונה שלכם.
בחנו את הבוט של תאגיד המחזור תמיר, שוחחנו עם הדמות דדי והגענו למצב בו דדי מאפשר לשאול שאלה, שאלנו "למי פונים בעירייה" ועל אף שהמידע הזה קיים במסגרת השאלות והתשובות של הצ'אט האוטומטי, לא הצלחנו לקבל תשובה אך במקרה כזה לא נשאר עם סיום שיחה והצ'אט יפנה אתכם אל הדוא"ל של תמיר או לאפשרות המשך שיחה בצ'אט.

דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)
דדי אונליין צ'אט בוט של תאגיד המיחזור תמיר (צילום: מתוך אתר תמיר תאגיד המיחזור)

בתמיר מתייחסים למידע הרב של הצ'אט בוט מספק ואוסף מהגולשים

בתמיר התייחסותו להשקת הצ'אט בוט וציינו שהוא מטפל גם בשגיאות בקרב חלק מהציבור לגבי מחזור הפח הכתום ודרך הפינוי עם פיצ'ר מיוחד שמאפשר לכל אדם למצוא איפה ממוקמת פינת המחזור הקרובה לביתו.
מנכ"ל תאגיד המחזור תמיר, רני איידלר, ציין ביולי אשתקד כי "כל אריזה שמשליכים אל הפח הכתום יכולה להפוך למוצר חדש וממוחזר, אנו רואים חשיבות רבה במתן מידע נרחב לציבור".

מכירות, תפעול: צ'אט בוט מחזור כתום בעל פוטנציאל גדול יותר

צ'אט בוט לעסקים או חברות הוא לא רק כלי מתקדם לספק מידע מהיר, מלא ומדויק לכל דורש ואינו רק כלי שיווקי אלא גם יכול לאפשר לחברות, עסקים, ידוענים (לדוגמה: זמרים/זמרות) לקדם מכירות, אירועים ועד להיות כלי תפעולי בצ'אטים מתקדמים.
צ'אט בוט נבנה לפי צורך של כל עסק, חברה או אדם וכן לפי התקציב שהוקצה לפרויקט.

איך בונים צ'אט בוט כמו של תאגיד תמיר?

הימים בהם ניתן להשתמש בצ'אט בוט בסיסי נגמרו, כל צ'אט בפייסבוק, באינסטגרם, בוט WhatsApp ועוד כפופים לכללים נוקשים וכן כל טעות בבניית הצ'אט עולה להביך את הגורם שצריך את הבוט.
כדי לבנות צ'אט בוט מתקדם יש לפנות אל מומחה אוטומציה וצ'אט בוט שיבנו את הצ'אט בדיוק לצרכים של כל לקוח שמזמין מהם את השירות ויוכלו להגדיל את כוחו ואת היכולות שלו ככל שיידרש.

אז מה למדנו מהחתול הכתום של תמיר - תאגיד מחזור האריזות בישראל

אז אילו דברים למדנו מהבוט של תאגיד תמיר

זה מה שדדי החתול לימד אותנו

ספר לי קצת על מיחזור

נכון להיום, בממוצע כ-85% בממוצע מהאריזות שנאספות בפחים הכתומים ועוברות לתחנות המיון מחולצות לפי סוג החומר (פלסטיק / מתכת / קרטוני משקה), וכ- 90% מהן עוברות למפעלי מיחזור שונים בארץ.

מיחזור אריזות פלסטיק

בתחנות המיון, אריזות הפלסטיק מופרדות וממוינות גם הן לסוגי פלסטיק שונים, באמצעות עין אופטית או שואב ענק לשקיות ועוד. לאחר המיון, כל סוג פלסטיק נדחס לקובייה שנקראת "באלה" ומועבר למיחזור. במפעל המיחזור האריזות עוברות שטיפה, עיבוד והתכה ולבסוף הופכות לחומר גלם חדש שמשמש להמון מוצרים שונים, כמו אדניות לעציצים, יריעות פלסטיק, כבלים לתקשורת ועוד. אבל אכלתי את הראש.

מיחזור אריזות קרטון

אריזות הקרטון מגיעות לתחנת מיון שם הן ממוינות ונאספות בקוביות (באלות) רק של קרטון ועוברות למפעל מחזור אמניר, שהופך אותן לנייר חדש. נייר ממוחזר ישמש לקרטון גלי, קרטוני ביצים, ועוד

מיחזור אריזות זכוכיתאז ככה: אריזות הזכוכית נאספות בפחים סגולים ועוברות תהליך נפרד משאר זרמי הפסולת. קודם הן מועברות לתחנת מיון בקרית אתא, ומשם רוב אריזות הזכוכית עוברות למכולות ומיוצאות למפעלי מחזור באירופה. שם החומר עובר הפרדה לצבעי הזכוכית השונים, נשטף, נגרס, עובר התכה והופך לחומר גלם חדש לייצור
פינוי פחים כתומים

תהליך פינוי הפחים הכתומים חייב להיעשות בנפרד משאר הפחים. אותה משאית יכולה לפנות גם פחים אחרים, אבל את הפחים הכתומים היא מפנה בימים נפרדים. יש איסור מוחלט לפנות את הפחים הירוקים או כל פסולת אחרת ביחד עם הפחים הכתומים. כשהמשאית מפנה פחים כתומים, זה בימים נפרדים מהאיסוף של הפחים הרגילים ובתנאי שהמשאית עברה ניקיון יסודי בבוקר של הפינוי כדי לוודא שאין שאריות של פסולת.

בסיום הפינוי האריזות עוברות ל -3 תחנות מיון מיוחדות (עפולה, ראשל"צ, אילת) שם ממיינים אותן לפי חומרים שונים. אחרי המיון מסדרים את האריזות בקוביות (באלות) ומשם הן עוברות למפעלי מיחזור שהופכים אותן לחומר גלם חדש למוצרים שונים.

מתי יסמנו אריזות?חייב לספר לך!
בקרוב יופיעו על גבי אריזות שונות סמלי מיחזור שעוצבו במיוחד לישראל כפחי מיחזור, באמצעותם ניתן יהיה לדעת לאיזה פח יש להשליך את האריזה. למשל, על אריזות פלסטיק יופיע סמל של פח מיחזור כתום עם הכיתוב "לפח כתום", על אריזת שמן זית מזכוכית יופיע סמל של פח מיחזור סגול עם הכיתוב "לפח סגול" וכך גם על אריזת קרטון – "לפח הכחול" ועל בקבוק משקה גדול – "למיחזורית".
מתי זה יקרה?
מספר חברות גדולות במשק כמו אסם, יוניליבר ומאפיית אנג'ל כבר הצטרפו למהלך וישלבו את סמלי המיחזור במסגרת החלפת תוויות האריזות שלהן במהלך השנה הקרובה.
חשוב לציין שסמלי המיחזור מתאימים לכלל האריזות בשוק המיועדות לשימוש ביתי ולא רק לאריזות מזון, למשל גם מוצרי נקיון, קוסמטיקה וכו'.

מה קורה אם רשמתי משהו ואין תשובה של הבוט?

מקבלים תשובה אוטומטית : 

מצטער לא כל כך הבנתי, זה המייל שלנו: info@tmir.org.il נשמח לעמוד לשירותך 🙂

שאלות ותשובות בנושא הבוט של תמיר - תאגיד מחזור האריזות בישראל

צ'אט בוט דדי אונליין של תמיר תאגיד המיחזור משוחח בסגנון החתול מהפרסומות ומספק מידע רב על הפרדת פסולת ותהליך המיחזור.

מתחילים שיחה עם צ'אט דדי אונליין של תאגיד תמיר, השיחה בנויה במבנה של שאלה ותשובה, בוחרים שאלה ומקבלים את המידע המלא.

לא, על אף שהצ'אט בוט כולל בתוכו מידע רב הוא מקדם גם תהליכים שיווקים, יח"צ ויכול לסייע גם בקידום מכירות ותפעול.

כדי לבנות צ'אט בוט, כל חברה או עסק יכולים לפנות אל מומחה צ'אט בוט ואוטומציה שיבנו את הבוט לפי הצרכים והתקציב שלהם.

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נא להשאיר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם!

המקום הנכון לצ'אט בוט חכם

נא ליצור קשר לקבלת כל הפרטים בנושא אפיון ופיתוח בוט לשירותך

צ'אט בוט